O nás

Pomáhám rodičům tak, že dělám cvičení, která jim šetří nervy a čas. Jsem totiž také rodič a ještě k tomu učitelka.

Malvína Buclová

Takže vím, že rodiče chtějí pomoci dětem a zároveň potřebují čas na své věci.

Proto i Vám nabízím to, co mi v učebnicích chybělo (hlavně překladová cvičení) a pečlivě vybírám už hotová hravá cvičení z gramatiky a slovíček. Cvičení dále třídím podle druhu školy, abyste brzy našli co hledáte.

„A proč mám vůbec pomáhat já, když

od toho je přece škola?! Mně tenkrát tolik nepomáhali.“ Řeknete si možná. Tak jistě – tenkrát  …

I žily, byly – kdysi dávno (v době předmobilové) děti, které také chodily do školy. Když si ty ubohé děti chtěly pohrát s kamarády, musely jít ven !!! A ty jejich hry – samý míč a myš znaly jenom takovou, co krade sýr … Ale jak se říká – co nezabije, to posílí.

I stalo se. Takto životem zkoušené děti bývaly soustředěnější (neměly digITální demenci) a vyspalejší (nehrály do rána). Proto si toho ze školy odnesly víc a doma jim žádný počítač nebránil hrát si se stavebnicí, psát úkoly, číst si, komunikovat (jako normálně … zkrátka bez klávesnice). A tak jim mozek nekrněl, sociální inteligence se rozvíjela …

A jestli neumřely, chodí ty děti (jako mámy a tátové) do školy dodnes.

Zkrátka, dost se toho díky IT změnilo a měnit bude (názor neurologa – jestli máte málo času, skočte na 11:35 minutu).

Ale ještě jsme tu MY

(tedy rodiče a učitelky) a máme stejný cíl (aby i dnešní děti uměly) a skvěle se doplňujeme.

Protože jako rodiče nejlépe víte, co na toho vašeho potomka platí (říká se tomu motivace). A učitel(ky) zase, co děti mají umět, aby uspěly třeba u testů.

A to z nás vlastně dělá spojence.

rodič si podává ruku s učitelkou

Protože když dětem směr neukážete Vy … vezmou to za Vás sociální sítě … a rády.

Je to výzva.

Jak také být spojencem?

Stačí dítě utrhnout od „fejsbuku“, „instáče“, „plejstejšn“ … a dát jiný program na odpoledne. Pozor – Vaši IT závisláčci budou tvrdit, že cvičení z angličtiny nepotřebují, protože se anglicky naučí u on-line hry a v příspěvcích na sociální síti …

děti hrají na počítači hru

Tak určitě – získají výbornou slovní zásobu (názvy zbraní, vojenské příkazy, klení …) a možná i rychlejší reakce. Díky komentům na sítích se zase třeba zdokonalí ve zkratkách (LOL, WTF, OMG …).

Jestli Vám to stačí, pak už snad ani dál nečtěte, ale u maturity je to málo …

Ten internetový závislák v něm se bude bránit … jako kouč ale nejlépe víte, co je opravdu důležité a hlavně – máte čím motivovat. Učitel tolik možností nemá.

Abyste před potomkem mohli dělat znalce, mrkněte na návod (pokud ještě neznáte Quizlet). Můžete i vytisknout pomůcky (aby se dítko nevymlouvalo, že učebnice je ve škole :). Zkrátka – ukažte mu/jí, že internet není jen zdrojem hromadného (z)blbnutí a reklamy.

Cvičení z angličtiny na pohodu?

relaxující rodič (protože dítě dělá cvičení z angličtiny)

Tak, a teď zaujměte relaxační polohu s dobrým výhledem na display potomka … a nasměřujte ho/jí ke cvičení z angličtiny na slovíčka a gramatiku podle úrovně/učebnice, kterou právě dělá. A jestli se občas podíváte, co skutečně dělá (horní a spodní lišta obrazovky napoví), máte hotovo. Můžete si i zahrát s ní(m) (hlavně žádný stres pro Vás) a nebo ne – i rodič má právo si jenom tak zalenošit, no ne? Po ukončení cvičení si nechte ukázat skóre a … je tu příležitost motivovat k akci, nebo odměňovat.

A jestli to dáte třeba 20 minut denně, budete skvělí. Ale ještě lepší bude, když to vydržíte každý den celý měsíc (protože tak dlouho obvykle trvá, než se u člověka vytvoří zvyk). Pokud to zvládnete (relaxovat a koučovat), bude odpor potomka postupně slábnout … a jestli nebude poslouchat Vaše dobré rady, řekněte to třeba tričkem.

Tak co, líbí se Vám ta myšlenka ? Pošlete ji dál …

Chcete se stát spojencem Vaší školy? Můžete je požádat, aby na svůj web vložili odkaz na tento web, protože cvičení z angličtiny není nikdy moc.

Neznalost (a puberta) je tak silný nepřítel, že každý spojenec je vítán.

A tohle snad už ne …

Přišli jste právě unavení z práce a zjistili, že Vaše dítě potřebuje udělat pár cvičení z angličtiny, aby se mu zase dařilo ve škole …

Odsunuli jste své potřeby a začali „gůglit“. Jenže nabídek na internetu bylo tolik … A než jste našli, potomek už se sám zabavil na mobilu, protože „co má teda vlastně dělat“ (když čeká na Vás) a stejně ho „angličtina nebaví“, navíc „máme špatnou učebnici“ a možná i „učitelka je úplně ….“.

Vaše frustrace se drala ven …

A takhle nějak to vzniká.

Co? No, to pnutí mezi rodiči a učiteli. Obvykle to znamená diskusi o prázdninách a platu (ve srovnání s EU) … toho času a nervů a výsledek ?!

Říká se, že když se 2 perou, třetí se směje. Tím třetím je Vaše dítě, které (s prstem na mobilu) čeká, kdo vyhraje … ale vlastně je to právě to dítě, které prohrává, dokud se nedohodneme MY.

error: