TRÉNINK

Tady si potrénujete gramatiku (a někdy i slovíčka) vaší aktuální lekce. Tou největší výzvou jsou ale originální překladová cvičení. A jestli zatím nemáte zkušenosti s Quizletem, zkuste nejdříve návod.

Vyberete si?

ZŠ/II. stupeň – cvičení na úrovni A2 (mírně pokročilý)

– Cvičení na úrovni B1 (středně pokročilý), možná používáte přímo New Headway 4th Edition Pre-intermediate, nebo Maturita Solutions

Klidně používejte nápovědu a tahák. A nezapomeňte – anglická gramatika je čirá logika, žádná magie …

A proč vůbec trénovat?

Protože jinak z vás mistr nebude. A nebo můžete předstírat, že jste tím, kým nejste:

Fotomontáž - papoušek s hlavou tygra.

Chcete konečně slyšet, nebo si něco přečíst?

A proč se vlastně ve škole učí anglická gramatika,

když americká angličtina je prý jednodušší? Je to proto, že většina mezinárodních zkoušek z angličtiny (např. FCE, CAE …) testuje britskou angličtinu. Tyto zkoušky totiž organizují univerzity v Británii. No a maturita je také založena na britské angličtině.

„Američtina“ je skutečně lehčí. A nejenom to, americká angličtina se pořád zjednodušuje. Tak třeba používají méně časů a rozdíly jsou i ve slovíčkách.

Ale mezi námi, jestli někdy budete chtít vypadat vzdělaně a úspěšně, snažte se znít britsky … a to zvlášť, když budete chtít oslnit v USA:)

Důkaz najdete ve videu. Je to sice anglicky, ale stačí se dívat … (no, a jestli zatím neumíte anglicky dost dobře a chcete s tím něco udělat, jste na tomto webu správně …)

Jestli Vás TOHLE nepřesvědčí, že trénovat angličtinu je potřeba, tak mi prosím napište, co už jiného může někoho motivovat k tomu, aby přestal spoléhat na překladače …

error: