Gramatika

A není to málo …? Ano !

Jestli chcete kompletní verzi tabulky, kde jsou všechny časy v angličtině (ty, které stačí k maturitě), stáhněte si ji … a můžete si ji i vyzkoušet v akci a nejen tu tabulku.

„No jo, ale KDY mám ty časy v angličtině vlastně dát?“

Časy

Jestli si pořád nejste úplně jistí, tady je menší nápověda.

Takže – hlavní výbavu už máte a teď …. 3 … 2 … 1 …. akce ! A jestli nemáte zkušenosti s aplikací Quizlet, tak tady je návod.

A stojí to vůbec ještě za to učit se časy v angličtině? Máme přece překladače …

Zkrátka – dokud bude hlava rychlejší než prst na „smártfounu“, tak se pořád ještě vyplatí angličtinu umět.

——————————————————————————————————————–

Ministerstvo varuje:

Používání výše uvedených materiálů při testu způsobuje třídní důtky za podvod, pokud to nepovolí „pančelka“.

Užívání při domácí přípravě způsobuje znalost nejen minulých, přítomných a budoucích časů v angličtině, ale způsobí úsporu času. (Až vás totiž přestane bavit pořád hledat v tabulce to samé, raději si to zapamatujete.)

Možné vedlejší účinky – zlepšení se ve vyhledávání na internetu a možná i zájem chytřejších spolužáků/spolužaček, často také závist líných spolužáků (a možná i jejich rodičů).

Protože tohle není o talentu, ale o odhodlání. Ve své podstatě jsou totiž časy v angličtině jako puzzle. Stačí základní strategie a čas, který tomu chcete věnovat.

Občas objevím na netu něco zajímavého z angličtiny, a nebo mě napadne něco, co by vám mohlo pomoci. Jestli vás to zajímá, můžete mi nechat na vás kontakt a já Vám to ráda pošlu.


error: