SLOVÍČKA

Vyberte si:

Na tomto blogu si potrénujete anglická slovíčka ze základní a střední školy – například z učebnice Happy House, Happy Street, Project, Headway, Maturita Solutions, New Maturita Activator. Jestli používáte jinou učebnici, dejte mi prosím vědět na admin@anglinaplus.cz a já je sem ráda přidám. Jestli ještě neznáte Quizlet, zkuste návod. Pozor !!! Na různých základních školách mohou používat různá vydání té stejné učebnice. Doporučuji zkontrolovat si, jestli se slovíčka na následujících odkazech shodují s Vaší učebnicí.

“Proč se mám učit anglická slovíčka, když mám překladač?”

Tak třeba proto, že:

Proč se učit anglicky.

Původní text na výstražné tabuli byl CAUTION Do Not Lean On Fence = POZOR ! Neopírejte se o plot. Jenže časem kus výstrahy zmizel … (A jestli se tento uživatel překladače neutopil, plave v té řece dodnes …).

Pokud jste neporozuměli sami a hned, je to tím, že ještě neznáte dost slovíček. Ale s tím se dá něco dělat …

Na netu najdete hodně lidí, kteří Vám nabídnou úplně jinou metodu, než jak se slovíčka učily celé generace dříve.

Všechny metody budou mít něco společného … naprosto popřou metodu učení se zpaměti … Samozřejmě, že v dnešní době existuje dost jiných možností, než je memorování. A ano, učit se drilem je skutečně nuda.

Ale pořád platí, že se slovíčka v angličtině (ani jinde) nenaučíte, jestli nezapojíte mozek. A to pořádně …

Takže je jen na Vás, jestli si zvolíte učení hrou (jako tady) :

A nebo si budete raději kreslit mentální mapy a vytvářet si v hlavě příběhy, které Vám pomohou si to zapamatovat?

Jestli máte raději analytický přístup, můžete si vzít slovník a pátrat po kořeni slova, lepit k němu předpony a koncovky a zkoumat co to dělá s významem slova. I tahle metoda je zajímavá, ale trochu zdlouhavá. Na druhou stranu se určitě nebudete nudit a proto si takto naučená slovíčka zapamatujete skutečně na dlouho.

Každá z uvedených metod je pro někoho ta nejlepší. Ale každý odborník doporučuje, abyste slova co nejdříve používali.


error: