Maturita

Tvrdili, že maturita byla JEDNODUCHÁ ? To vždycky říká ten, kdo angličtinu prostě sám používá, nebo se minimálně o „svaťáku“ učil … Tak to je PRAVDA.

Nebo

říkali, že byla TĚŽKÁ ? Přesně tohle řekne ten, co v angličtině léta předstíral neviditelnost … i jemu se ale VĚŘIT.

Maturita zkrátka není problém pro toho, kdo se angličtině nevyhýbá.

Je to „jenom“ důkaz znalostí za několik let a protože mozek není žádná „fleška“… (Takže na těch kázáních, že je chytré se snažit průběžně, asi něco bude …)

U maturity se někdy ptají i na zajímavosti u nás a třeba i v UK, USA …. Docela se hodí o nich něco vědět a mluvit – sám(a) zhruba rychlostí obrázek/minuta.

Není to komplet, ale většina je tady. Tak schválně …

Mimochodem – to, že žák netuší co vidí, je noční můra zkoušejících. Tady je totiž každá pomoc těžká, protože i dobře míněná otázka může toho chudáka dostat do ještě většího stresu.

Nebo se má učitel u obrázku Karlova mostu ptát, jestli je ten most vodorovný? … Ale to snad … jsme ještě pořád u maturity, ne?

I když … zamluvit by to nějak šlo, jenže čím méně toho žák ví, tím víc slovíček potřebuje použít, aby zaplnil čas a přitom mluvil k tématu.

Slovíčka

Jsou části maturity, kdy se znalost slovíček dá předstírat, protože tam máte slovník (písemná část) a jiné kde neznalost jde ukrýt (když máte velké štěstí) – třeba u čtení. Ale mluvte s někým, kdo nezná slovíčka! Za pantomimu se prostě body neudělují.

Tak si vyberte tu svou učebnici:

Anglická gramatika

Gramatika, kterou potřebujete kvůli maturitě z angličtiny, je minimálně z poloviny stejná, jako na ZŠ.

Máte dobré základy, nebo si nejdříve zopakujete ?

Učivo SŠ:

Gramatika i slovíčka (z konkrétní lekce)

New Headway 4th Edition Pre-intermediate – lekce:

Jestli jste na této stránce nenašli online cvičení z angličtiny, která jste hledali, napište mi o tom prosím na admin@anglinaplus.cz .

error: