Angličtina – poslech, čtení a …

Angličtina a poslech … je to problém? A co čtení? No, je fakt, že když neuslyšíte ani nepřečtete, tak si asi ani nepopovídáte …. a nebo už hledáte větší výzvy?

3 žáby, zakrývající si oči, uši, ústa

Angličtina – poslech:

Mnoho začátečníků se trápí tím, že porozumí jen pár slovům a mluvená angličtina jim připomíná souvislý zvuk. My jsme totiž zvyklí oddělovat slova, zatímco rodilý mluvčí se snaží je navázat na sebe. O americké angličtině raději ani nemluvit. Prostě je normální na začátku neslyšet.

Jak slyšet?

Hlavní je to nevzdat a začít na něčem kratším, nejlépe s anglickými titulky. České titulky totiž nemusí být doslovné a nám přece nejde o porozumění obsahu sdělení, ale o to, aby se české uši naučily slyšet anglicky. A nebo si pusťte svůj oblíbený film v angličtině s anglickými titulky (ty automatické na Youtube jsou někdy spíš k smíchu). Protože už víte jak to dopadne, můžete se úplně soustředit na to, co slyšíte. Neslyšíte? Tak si to vraťte a poslechněte …. a vraťte a poslechněte … a …

A jaký film? No, pro náš účel jsou lepší filmy, kde se víc mluví, než ty akční (to dá rozum …) a také jsou lepší ty britské než americké, protože se tam mluví obvykle srozumitelněji.

Tady najdete kratší nahrávky v angličtině a někdy i s přepisem (transcript). Takže můžete slyšet očima … nebo číst ušima? …… No, zkrátka zapojíte oči i uši a to je prostě nejlepší, když chcete rozumět.

Angličtina – čtení

Už používáte anglickou Wikipedii? Že na to vaše angličtina nestačí? Ale s tím se dá něco dělat …

Tak co – šlo to? Jestli ne, možná by to chtělo procvičit si i gramatiku a nebo slovíčka.

Nudíte se?

Máte hlavu plnou otázek a nevadí vám, když najít odpověď znamená čtení v angličtině?

Jestli máte také nějakou oblíbenou stránku, která by stála za zveřejnění, napište mi o tom prosím na admin@anglinaplus.cz.

Další zdroje, které využívám a doporučuji i kolegům, najdete tady.

error: