O nás

Ahoj, jsem Malvína Buclová, a když jde o angličtinu, nejsem zrovna na běžná cvičení. Učím anglinu ve firmách i jednotlivce, ale hlavně na střední škole a to tak, aby studenti neměli strach z chyby a rychle se naučili tvořit sami věty. A ne, zásadně nenosím nudný kostým s učitelskými brýlemi!

Vadí mi, že v učebnicích je to pořád o doplňování slov do vět, zařazování hotových vět do správného pořadí a další finty, co se hodí hlavně pro začátečníky, ale později už nudí.

Ale co takhle po základech angliny jít hned s chutí do akce! Je to ten adrenalin, co chtějí zažít všichni, kdo se učí cizí jazyk.

Ale mezi doplňovačkou a vlastní větou je ještě něco – překlad. Teď si určitě říkáš: „No, tak to já teda překládat fakt nebudu.“ Chápu … někdo tě pěkně otrávil, když trval na tom, že jenom jeden způsob je správný a vůbec … griloval tě na každém detailu.

Ale co když řeknu, že trénink se mnou je jako hlavolam? Všechno přeci záleží na kontextu. Takže věta, která nefunguje v jedné situaci, je jindy OK. Jasně, že základní pravidla gramatiky platí vždycky, ale i věta s gramatickou chybou se v komunikaci počítá.

Takže, jdeme konečně použít to, co znáš z lekcí?

S úsměvem,

Malvína

Malvína Buclová

error: